Спасовски: Протестите мора да бидат мирни и демократски


Пред зградата на Владата почна десеттиот протест под мотото “Ултиматум, не благодарам”, на кој граѓаните го покажуваат своето незадоволство од францускиот ...
| | веќе видена | слични

Протестот под мотото „Ултиматум – не, благодарам!“ продолжува и денеска. Организаторот ги повика граѓаните масовно да излезат и да протестираат мирно и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

МВР ќе ги преземе сите мерки за да обезбеди безбедност на пратениците и на законодавниот дом, порача министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при ...
| | веќе видена | слични

Полицијата ќе ги преземе сите мерки за безбедност на пратениците и Собранието. Ова го најави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Министерот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски порача дека МВР ќе ги преземе сите мерки за заштита на пратениците и на Собранието утре за време на ...
| | веќе видена | слични

Запрашан дали полицијата има некакви сознанија за евентуални немири за време на утрешната собраниска седница, на која ќе се обрати и претседателката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 273 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Протестите мора да бидат мирни и демократски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: