ВО ЖИВО: И на дождот пред Влада: Ултиматум НЕ, благодарам!


Да, точно знам што пишува, е прецизниот одговор на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на новинарското прашање дали точно видел што пишува во францускиот предлог. Мислите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов , ги објави предлог-заклучоците за францускиот предлог, кои тој ги предлага до Собранието. Еве ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговараше на новинарски прашања пред почетокот на протестот против францускиот предлог. Мицкоски објасни што пишува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателската на Европската Комисија, Урсула фон дел Лајен, утре во Скопје. Запрашан што ќе и каже на утрешната гостинка која че се обрати во Собранието на ...
| | веќе видена | слични

Најодговорно ви тврдам дека ВМРО-ДПМНЕ нема да гласа за измените на Уставот, а нема да гласаат мислам ниту пратениците од СДСМ, откако ќе го видат Протоколот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЖИВО: И на дождот пред Влада: Ултиматум НЕ, благодарам!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: