Ковачки: Со францускиот предлог Ковачевски и Османи го обезличуваат и понижуваат македонскиот народ, истиот не значи почеток на преговори, повикувам на масовност на протестите


Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ повика и вечерва да се излезе на улица и да се крене глас против бугаризација и асимилација на Македонците. Велат не за бугаризација, Ковачевски да ...
| | веќе видена | слични

Опозиционерска дебата „против“, а владејачки заклучоци „за“ францускиот предлог во парламентот. Ваква слика се очеклува пред утрешната седница во Собранието ...
| | веќе видена | слични

Тројцата пратеници од владејачките ЛДП и ДОМ најверојатно нема да го стиснат зеленото копче за фрацускиот предлог. Лидерите на овие две партии велат дека ...
| | веќе видена | слични

Навистина не е разбирливо зошто пратениците на СДСМ се нервозни за објавените телефонски броеви на социјалните мрежи, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Тие телефонски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи ...
сите 272 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 501 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Со францускиот предлог Ковачевски и Османи го обезличуваат и понижуваат македонскиот народ, истиот не значи почеток на преговори, повикувам на масовност на протестите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: