Мицкоски со повик: Народе, 19 часот пред Влада. За Македонија! Ултиматум. Не, благодарам!


4 копии

Информацијата и фарсата во Собрание може да ви помине, но промена на Уставот НЕ!, напиша лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Вечер во 19 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи на Фејсбук по повод утрешната седница во Собранието каде што т.н. францускиот предлог ќе се најде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утрово на српската телевизија Прва, објаснувајќи за протестите кои се случуваат во Скопје во изминатава недела, ...
| | веќе видена | слични

Идентификувавме пет лица кои се вработени во МВР, од инцидентот што се случи во Скопје на протестите, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски сподели фотографија од денешниот протест, на која постар човек мирно седнува на земјата во знак на протест и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски со повик: Народе, 19 часот пред Влада. За Македонија! Ултиматум. Не, благодарам!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: