Крипто заемодавателот Vauld прекина со исплатите поради кризата на крипто-пазарот

Време зa читање: 2 минути Крипто заемодавачот Vauld во понеделникот ги паузираше сите исплата, тргување и депозити на својата платформа и ги истражува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Одборот за финансиска стабилност (ФСБ), регулаторното тело на групата држави Г20 во понеделникот соопшти дека ќе предложи „цврсти“ ...
| | веќе видена | слични

„Економист Импакт“ го истражуваше степенот до кој потрошувачите веруваат во дигиталните плаќања и кои бариери може да постојат за основните монетарни функции ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Ракчињата од крипто светот им се придружија на китовите во славниот последен став за да ја избркаат мрачната зима на биткоинот. Овие ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешната криза на пазарот на криптовалути јасно ја покажа потребата од регулирање на „шпекулативниот сектор“. Затоа, не е изненадувачки што Одборот за ...
| | веќе видена | слични

Движењето на биткоинот во последните денови им сугерира на инвеститорите во криптовалутата дека треба да се подготват за нова депрецијација, пишува Блумберг. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Властите во Албанија ги финализираат прописите кои ќе овозможат оданочување на приходот и добивката од инвестициите во криптовалути. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 558 | | | веќе видена

Пензионираниот полковник, поранешен висок советник на раководството на Пентагон, Даглас Мекгрегор, во етерот на Јутјуб каналот Judging Freedom ги именуваше ...
сите 401 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 162 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Жалам што премиерот и министрите во владата во вакви исклучително сложени и важни моменти за Македонија, граѓаните и стопанството никако не можат да ја ...
сите 278 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 212 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крипто заемодавателот Vauld прекина со исплатите поради кризата на крипто-пазарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: