Предлогот на Макрон за кревање на бугарското вето оди во Собрание


8 копии

Претседателската на Европската Комисија, Урсула фон дел Лајен, утре во Скопје. Запрашан што ќе и каже на утрешната гостинка која че се обрати во Собранието на ...
| | веќе видена | слични

Најодговорно ви тврдам дека ВМРО-ДПМНЕ нема да гласа за измените на Уставот, а нема да гласаат мислам ниту пратениците од СДСМ, откако ќе го видат Протоколот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека продолжуваат протестите против францускиот предлог. „Продолжуваме онаму каде што застанавме. Рековме дека ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ повика и вечерва да се излезе на улица и да се крене глас против бугаризација и асимилација на Македонците. Велат не за бугаризација, Ковачевски да ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во интервју за МИА се осврна на тоа колку навистина е заштитен македонскиот јазик во модифицираниот француски предлог, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи ...
сите 272 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 501 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлогот на Макрон за кревање на бугарското вето оди во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: