Уапсен напаѓачот што со пушка од покрив уби 6 и рани 36 лица на парада во Чикаго


Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
| | веќе видена | слични

Првите полициски службеници во училиштето пристигнале само две и пол минути по напаѓачот, но брзо се повлекле кога од една од училниците слушнале пукање. ...
| | веќе видена | слични

Весници во југоисточната американска држава Тексас објавија снимка од надзорните камери во основното училиште во мај во кое загинаа 19 деца и двајца учители. ...
| | веќе видена | слични

Локалниот медиум „Austin American-Statesman“ објави снимка од надзорната камера од основното училиште Роб во Увалде, каде напаѓачот Салвадор Рамос со ...
| | веќе видена | слични

Новата видео снимка од пукањето во училиштето во Тексас, на кое се гледа како полицајците чекаат повеќе од еден час за да интервенираат и да го совладаат ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден рече дека САД се „преплавени со воено оружје“ и повика повторно да се забрани продажбата на полуавтоматско оружје, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден предупреди денеска, по усвојувањето на првиот голем федерален закон за безбедност на оружјето во последните три децении, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД Џо Бајден денес во Белата куќа го презентираше новиот закон кој треба да го намали насилството со огнено оружје, велејќи дека мерката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На брифингот учествуваше и градоначалникот Левар Стоуни.Според командирот Гералд Смит, херојот „информатор“ наслушнал разговор дека се подготвува стрелба за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ, свирежите за македонскиот јазик, за време на таканаречениот „Peace Festival“ на плоштадот Скендербег во ...
сите 224 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 152 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 211 | | | веќе видена

Економските политики на Владата на СДСМ даваат резултат, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции, соопшти денеска ...
сите 142 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова денеска изјави дека Русија ќе направи сè што е потребно експертите од Меѓународната ...
сите 297 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Бугарија во соопштение ја охрабри мешовитата Комисија за историски и образовни прашања да продолжи поинтензивно со ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен напаѓачот што со пушка од покрив уби 6 и рани 36 лица на парада во Чикаго

Од:
До кого (е-маил):
Порака: