Владата го усвои дополнетиот Ребаланс на Буџетот, дополнителни пари за здравството, животната средина и инфраструктурата


Дополнетиот ребаланс на Буџетот е усвоен денеска на седница на Влада, а во него, како што информира Министерството за финансии, се вградени амандмани со кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата оваа година ќе се задолжи за 150 милиони евра повеќе од претходно планираното, предвидува ребалансот на буџетот за 2022 година. Сепак, клучното прашање ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Пратениците од власта и опозицијата во попладневниот дел од денешната собраниска седница продолжија да ги спротивставуваат ставовите околу ребалансот на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ повтори дека ребалансот е насочен кон справување со економската криза, дека ќе овозможи продолжување на сите мерки за поддршка, посебно за најранливите ...
| | веќе видена | слични

Со меѓусебни обвинувања на пратениците од власта и опозицијата кој што (не) направил во изминатиот период, во Собранието почна вториот ден од расправата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 412 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата го усвои дополнетиот Ребаланс на Буџетот, дополнителни пари за здравството, животната средина и инфраструктурата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: