Ковачевски: Секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци


Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
| | веќе видена | слични
12 копии

МВР ќе ги преземе сите мерки за да обезбеди безбедност на пратениците и на законодавниот дом, порача министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски порача дека МВР ќе ги преземе сите мерки за заштита на пратениците и на Собранието утре за време на ...
| | веќе видена | слични

Запрашан дали полицијата има некакви сознанија за евентуални немири за време на утрешната собраниска седница, на која ќе се обрати и претседателката на ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарски прашања, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека на протестите за девет дена од протестите имало повредено 54 ...
| | веќе видена | слични

Од наредната недела ја стартуваме кампањата во рамки на Министерството за внатрешни работи под мотото „Сината униформа дејствува за зелена околина“, објави ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Никој апсолутно не смее и не може да преговара ниту за идентитетот, ниту за македонскиот јазик во оваа држава. Ниту сегашна ниту било која идна власт, објави ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, заедно со дел од раководството на МВР го посети реконструираниот објект на Одделението за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични

Полицијата уапси уште едно лице за фрлање молотови коктели пред Собранието. А.Ф. пред неколку дена, заедно со веќе приведениот Ј.С., кој со кривичната пријава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: