Банка на Велика Британија: Пад на вредноста на криптовалутите покажува потреба од построги правила

Централната банка на Велика Британија денеска предупреди дека неодамнешните падови на криптовалути кои збришаа повеќе од 2 билиони долари ја нагласуваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Одборот за финансиска стабилност (ФСБ), регулаторното тело на групата држави Г20 во понеделникот соопшти дека ќе предложи „цврсти“ ...
| | веќе видена | слични

„Економист Импакт“ го истражуваше степенот до кој потрошувачите веруваат во дигиталните плаќања и кои бариери може да постојат за основните монетарни функции ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Ракчињата од крипто светот им се придружија на китовите во славниот последен став за да ја избркаат мрачната зима на биткоинот. Овие ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешната криза на пазарот на криптовалути јасно ја покажа потребата од регулирање на „шпекулативниот сектор“. Затоа, не е изненадувачки што Одборот за ...
| | веќе видена | слични

Движењето на биткоинот во последните денови им сугерира на инвеститорите во криптовалутата дека треба да се подготват за нова депрецијација, пишува Блумберг. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Властите во Албанија ги финализираат прописите кои ќе овозможат оданочување на приходот и добивката од инвестициите во криптовалути. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банка на Велика Британија: Пад на вредноста на криптовалутите покажува потреба од построги правила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: