Во мобилната телефонија 1,92 милиони претплатници, 426.255 фиксни линии

5 копии
11 копии

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) денеска на „Македонски Телеком“ и „А1 Македонија“ им ги додели одобренија за петтата мобилна генерација 5Г, со што ...
| | веќе видена | слични
6 копии

АЕК ги додели радио фреквенциите за радио опсезите на 700MHz и 3.6GHz и отсега корисниците на 5G услуги на Телеком во сите поголеми градови низ државата ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До Агенција за електронски комуникации (АЕК) годинава пристигнале 256 барања за решавање на спорови од кои 74 отсто се веќе решени со што првичниот рок од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Поради вчерашниот пад на мрежата на еден од најголемите канадски телекомуникациски оператори, „Роџерс телекомуникации“ (Rogers Telecommunications), во Канада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 193 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во мобилната телефонија 1,92 милиони претплатници, 426.255 фиксни линии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: