Ковачки: Народот, интелектуалците, општествените чинители и експертската јавност гласно кажуваат дека францускиот предлог е неприфатлив


Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција кажа дека францускиот предлог е неприфатлив за Македонија. -Предлогот кој владата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку Димитар Ковачевски сака навистина да ги заштити позициите на Македонија, тогаш треба да го послуша гласот на народот, на експертите, на интелектуалците ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кога јавноста ќе мисли дека Ковачевски и владата не можат победно да се однесуваат, тука е ново интервју на Ковачевски тоа да го демантира, велат од ...
| | веќе видена | слични

Соопштение од Левица: Владејачката класа во и околу предавничката и криминогена Влада на СДС-ДУИ, исплашени од револтот на народот кој на протестите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Ивица Томовски, член на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕВладата да го објави протоколот кој е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците од сите пратенички групи имаат одговорност пред граѓаните, наместо со блокади и деструкции, преку аргументи и конструктивност да дадат придонес при ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Владата да го објави протоколот кој е контраверзен и кој го крие од македонската јавност. Протоколот кој според информациите на бугарските медиуми ја крие ...
| | веќе видена | слични

-Ако не е спорен протоколот тогаш зошто МНР го крие од јавноста и не го објави? Ако протоколот кој излезе во медиумите во Македонија е погрешен според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан како еден од црните денови за Македонија. На овој ден се случиле најмалку три погибија: херојската смрт на ...
сите 100 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 131 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 630 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки: Народот, интелектуалците, општествените чинители и експертската јавност гласно кажуваат дека францускиот предлог е неприфатлив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: