Бројот на активни случаи на КОВИД-19 изнесува 1.126

7 копии
13 копии
7 копии
9 копии
2 копии
7 копии

Новите случаи коронавирус во Јужна Кореја надминаа 40 илјади за првпат во два месеци, а Владата во Сеул предупреди дека наредните месеци би можело бројот ...
| | веќе видена | слични

„Дневниот број случаи може да достигне 200 илјади помеѓу средината на август и крајот на септември“, рече премиерот Хан Деок-су на владиниот состанок посветен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на активни случаи на КОВИД-19 изнесува 1.126

Од:
До кого (е-маил):
Порака: