Тилев за НоваТВ: Преговарачката рамка бара посебна претпазливост и детална анализа


Среде јавна дебата за преговарачката рамка што ја усвои ЕУ за нас, која поради билатералните теми со Бугарија предизвика остри реакции од одредени политички и ...
| | веќе видена | слични

Политичарите од сите партии често јавно искажуваат навреди и клевети кон оние со спротивставени ставови на нивните. Ако македонското граѓанство говорот на ...
| | веќе видена | слични

Модифицираниот предлог на францускиот претседател, Емануел Маркон за почеток на преговорите на С.Македонија со ЕУ ги натера граѓаните да го изнесат својот гнев ...
| | веќе видена | слични

Очекувам дека владината коалиција ќе има доволна парламентарна поддршка за да го изгласа предлогот во Собрание, и дека тоа наскоро и ќе се случи. Сценариото на ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Соња Стојадиновиќ Крајно време е да се врати пристојното однесување во јавниот простор. Македонската јавност, заедно со политичарите од сите партии ...
| | веќе видена | слични

Можат ли тензиите и поделените мислења помеѓу главните политички опоненти во државата околу францускиот предлог да доведат до одржување на предвремени ...
| | веќе видена | слични

Историјата на човештвото познава херои и лидери. На секоја нација ѝ се потребни за опстојување и искористување на потенцијалот на државите. Хероите се дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 146 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 61 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тилев за НоваТВ: Преговарачката рамка бара посебна претпазливост и детална анализа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: