АКО СКОПЈЕ НЕ ПРИФАТИ, АЛБАНИЈА ЌЕ ПРЕГОВАРА САМА? Руте вели дека ЕУ ќе ја поддржи Тирана во раздвојувањето

Премиерот на Холандија, Марк Руте, вели дека доколку Македонија не го прифати францускиот предлог, Албанија ќе има поголема поддршка да продолжи сама на ...
| | веќе видена | слични

Во балканскиот политички јазол, едно од горливите прашања и натаму останува Косово, каде што се судираат интересите на две најмногубројни нации. Засега ниту ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Клинец во процесот на проширување. Вака познатиот албански политиколог Алтин Ѓета го гледа францускиот предлог за решавање на спорот меѓу Бугарија и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот премиер Еди Рама на 13 месецов повторно ќе патува за Брисел, но овој пат не за евроинтеграцијата, туку за средба со генералниот секретар на НАТО, ...
| | веќе видена | слични

-Целта на Бугарија е да го направи пакетот дел од преговарачката рамка на ЕУ со Северна Македонија. Би било проблематично, за првпат билатерален проблем меѓу ...
| | веќе видена | слични

Познатиот албански политиколог Алтин Ѓета го критикува таканаречениот „францускиот предлог“ за решавање на спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија и почеток ...
| | веќе видена | слични

Србија не може брзо да се ослободи од зависноста, главно од рускиот гас. Путин го користи недостатокот на храна како смртоносно оружје и сака да го „храни“ ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за холандскиот весник „Де Волкскрант” (De Volkskrant), албанскиот премиер Еди Рама оценува дека политиката на ЕУ се повеќе се определува од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АКО СКОПЈЕ НЕ ПРИФАТИ, АЛБАНИЈА ЌЕ ПРЕГОВАРА САМА? Руте вели дека ЕУ ќе ја поддржи Тирана во раздвојувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: