Расте вредноста на доларот

2 копии

Аналитичарите на Блумберг пишуваат за можните сценарија за тоа што може да се случи ако Русија го прекине снабдувањето со гас.Моментално се вршат испораки во ...
| | веќе видена | слични

Колку лоши може да станат работите ако снабдувањето со сино гориво е целосно или делумно прекинато? Западните аналитичари почнуваат да моделираат сценарија за ...
| | веќе видена | слични

Колку и како промените во вредноста на еврото ќе влијаат врз македонската економија? Колку ова ќе ги погоди македонските граѓани, дали треба да се менуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте вредноста на доларот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: