Колемишевски: Османи ЌЕ ПОТПИШЕ ДЕКА НЕ ПОСТОИ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК

Утре ни пристигнува претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен. Искрено, прво што очекувам е да ни га прегрне и бакне нашиот Таче. Онака ...
| | веќе видена | слични

Политичарите од сите партии често јавно искажуваат навреди и клевети кон оние со спротивставени ставови на нивните. Ако македонското граѓанство говорот на ...
| | веќе видена | слични

Втора недела по добивањето на „непристојниот“ европски предлог за македонските преговори со ЕУ, не стивнуваат ниту протестите ниту критиките ниту пак повиците ...
| | веќе видена | слични

Штетноста од Договорот за добососедство и посебно делот со заедничка комисија ги дава резултатите. Контоверзниот европратеник Андреј Ковачев му порача на ...
| | веќе видена | слични

Главниот и одговорен уредник на бугарскиот весник 24 Часа, Борислав Зумбулев, во својата колумна (во бројот од 11 јули) застапува ставови што се различни од ...
| | веќе видена | слични

Ние, македонските учители (наставници, професори, научници, лекари, општествени и културни дејци, педагози, уметници, новинари и сите што помагаме во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колемишевски: Османи ЌЕ ПОТПИШЕ ДЕКА НЕ ПОСТОИ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: