Шарл Мишел ЌЕ ГИ УБЕДУВА помалите политички партии во власта


4 копии

Телефонските броеви на сите пратеници од редовите на СДСМ и од нивната коалиција се појави на социјалната мрежа Твитер , во пресрет на утрешната пленарна ...
| | веќе видена | слични

„Порачајте им да не го предаваат македонскиот народ“- се вели во објавата. Пратениците велат дека им е нарушена приватноста, Обвинителството ќе проверува дали ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пред пратениците во Собранието утре ќе се најде францускиот предлог, а седницата беше закажана откако Владата до Парламентот испрати дел од документите ...
| | веќе видена | слични

На социјалната мрежа Твитер се споделуваат телефонските броеви на пратениците од власта, а потоа им се порачува „да не го предаваат народот“. Ова се случува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери за утре, половина час пред почетокот на седницата на која ќе се разгледува Францускиот предлог, закажа уште една на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен на седница закажана за утре во 13 часот ќе се обрати на пратениците во македонскиот парламент, а ...
| | веќе видена | слични

Сега со францускиот предлог имаме идентична ситуација како од периодот кога се менуваше имато на Македонија за влез во НАТО и ЕУ - пресуден е гласот на ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Македонија за в четврток закажа нова седница. Како што може да се види од информациите на собраниската веб-страница закажана е 80. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 146 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шарл Мишел ЌЕ ГИ УБЕДУВА помалите политички партии во власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: