Трае протестот пред Владата


Демонстрантите на петтиот ден од протестот против францускиот предлог во Скопје беа нападнати со камења од група луѓе кои се наоѓаа на плоштадот „Скендерберг“. ...
| | веќе видена | слични

По релативно мирниот протест, дел од демонстрантите почнаа да фрлаат димни бомби и шишиња кон полицијата пред Собранието. Таму вечерва е Михајло Видимлиски. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев повика вечерва на протестот да се отстранат сите кои ќе го кријат своето лице. Вечерва, сите со ФАНТОМКИ ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи ги посети повредените полициски службеници од вчерашниот протест против францускиот предлог. МВР на својата Фејсбук страница ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и седум полицајци се повредени вечерва во судирите со дел од учесниците на протестите против францускиот предлог, потврдија за МИА од МВР.Дел од ...
| | веќе видена | слични

Циноќа, во Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски” (поранешна Градска болница) биле примени биле тројца полицајци повредени во ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Ребека Јанковска пред Собранието го преименува Макрон во Морон. Го праша Бујар Османи каде се родил, каде се лекува, каде израснал откако тој рече ...
| | веќе видена | слични

За денеска е најавен петиод ден од протестот против францускиот предлог. Вчеравечер протестите ескалираа, а како што пренесоа голем дел од медиумите, а веста ...
| | веќе видена | слични

47 повредени полицајци и 11 приведени демонстранти е вечерашниов биланс од протестите пред Собранието кои ескалираа откако помала група учесници почнаа да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 404 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 189 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Утринава во 9 часот на Граничниот премин Деве Баир полициски службеници го лишија од слобода Н.П.С. (34) од Плевен, Република Бугарија. По претходно преземени ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трае протестот пред Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: