СДСМ пред МВР знаеше колку полицајци биле повредени во синоќешниот инцидент на протестот

Владечката партија СДСМ рано утрово испрати соопштение до медиумите во кое наведе дека најмалку 4 полицајци се повредени во синоќешниот мал инцидент кој беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На 11.07.2022 во 09.02 часот во СВР Скопје било пријавено дека биле испишани графити на клупи и бандери во Градски парк. Полициски службеници од СВР Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Околу два тони нафта биле украдени од прилепската гимназија „Мирче Ацев“ во изминативе денови. Директорот Рубин Матески вели дека грабежот е дело на вработен ...
| | веќе видена | слични

Околу два тона нафта биле украдени од прилепската гимназија „Мирче Ацев“ во изминативе денови, а непознатите крадци направиле штета од над 3.000 евра, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три кражби се случиле вчера во Куманово, во деловен објект, угостителски објект во центарот на градот и во транзитниот центар Табановце, соопшти денеска СВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 101 | | | веќе видена

Големото поскапување на цената на струјата за компаниите и ЈП, повторно ќе се удри од грбот на народот и со тоа најмногу ќе им наштетат на граѓаните, вели ...
сите 181 | | | веќе видена

ДУИ на 15 октомври ќе го избере новото централно претседателство. Тогаш високите партиски тела на ДУИ владините функцинери кои доаѓаат од оваа партија ќе ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ пред МВР знаеше колку полицајци биле повредени во синоќешниот инцидент на протестот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: