Со влегување во Уставот, Бугарите ќе добијат вработувања и настава на бугарски јазик


Министерот за надворешни работи Бујар Османи навести што ќе се случува откако бугарското малцинство ќе влезе во Уставот како што предвидува со францускиот ...
| | веќе видена | слични

Стравовите за јазикот се неосновани со оваа формулација во рамката. Сега првпат имаме шанса да го затвориме тоа прашање. Граѓаните имаат право на протести, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со оваа формулација во рамката, стравовите за јазикот се неосновани. Сега прв пат имаме шанса да го затвориме тоа прашање. Граѓаните имаат право на протести, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Браќа и сестри треба да знаете дека нашата дипломатија е успешна дипломатија и дека треба да ја чуваме, таа со успех го одработи позиционирањето на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Дипломатот Зоран Дабиќ на протестот против францускиот предлог обвини дека министерот за надворешни работи, Бујар Османи, лажеше дека високите дипломати го ...
| | веќе видена | слични

Во делот од маршрутата што поминува покрај плоштадот каде минатата недела беше употребено огнено оружје, денеска имаше засилено полициско обезбедување, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Браќа и сестри треба да знаете дека нашата дипломатија е успешна дипломатија и дека треба да ја чуваме, таа со успех го одработи позиционирањето на Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со влегување во Уставот, Бугарите ќе добијат вработувања и настава на бугарски јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: