НАТО: Потпишани протоколите за пристап на Финска и Шведска


2 копии

Бугарскиот парламент во две последователни читања го усвои предлог-законот за ратификација на протоколите на Северноатлантскиот договор за пристапување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија наскоро ќе стане следната земја членка на НАТО која ќе го одобри приемот на Шведска и Финска во пактот, пренесува софиското издание „Сега”. Како што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германија го ратификуваше пристапувањето на Финска и Шведска во НАТО три дена откако 30-те членки го потпишаа најзначајното проширување на алијансата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парламентот во Берлин, како и Бундесратот, кој ги обединува сојузните држави, ги потврдија пристапните протоколи за двете нордиски земји.„Ова создава поголема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот парламент, по итна постапка, денеска, едногласно ги ратификуваше протоколите за членство на Финска и Шведска во НАТО. Во обраќањето до амбасадорите ...
| | веќе видена | слични

Во обраќањето до амбасадорите на овие земји присутни во собраниската сала, координаторот на пратеничката група на владејачката Социјалистчка партија, Таулант ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО: Потпишани протоколите за пристап на Финска и Шведска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: