За францускиот предлог дебата и во Собранието, продолжуваат реакциите за и против


Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата да го објави протоколот кој е контраверзен и кој го крие од македонската јавност. Протоколот кој според информациите на бугарските медиуми ја крие ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Власта преку Собранието сака да носи веќе донесена одлука, браната за Уставните измени е ВМРО-ДПМНЕ.Ковачевски ги тера пратениците од СДСМ и помалите партии од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски амбасадор Љупчо Арсовски на социјалните мрежи сподели видување на онашто ќе ѝ се случува на Македонија доколку помине „францускиот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Пратениците од сите пратенички групи имаат одговорност пред граѓаните, наместо со блокади и деструкции, преку аргументи и конструктивност да дадат придонес при ...
| | веќе видена | слични

Власта преку Собранието сака да носи веќе донесена одлука, браната за Уставните измени е ВМРО-ДПМНЕ, се наведува во денешното соопштение од опозициската ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на утрешната седница во Собранието, власта бара поддршка за францускиот предлог, а опозицијата порачува дека уставните измени тешко дека ќе поминат. ...
| | веќе видена | слични

Владејачкиот СДСМ денеска преку соопштение побара пратениците во Собранието на Македонија да го поддржат францускиот предлог за „бесплатно здравство низ цела ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Очигледно власта решила да ја игнорира волјата на граѓаните. Тие ги игнорираат и интелектуaлците и експертите по евроинтегративните прашања и сите оние кои им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

Операцијата на федералната полиција во Мар а Лаго создаде политичка бура во САД. Тоа е првпат да се случи вакво нешто со резиденцијата на поранешен шеф на ...
сите 197 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За францускиот предлог дебата и во Собранието, продолжуваат реакциите за и против

Од:
До кого (е-маил):
Порака: