РУБЉАТА Е НАЈСИЛНА СВЕТСКА ВАЛУТА ЗА 2022 ГОДИНА Постојат две причини зошто е тоа така

Рубљата е најсилна валута за 2022 година, велат податоците од светските берзи. Валутата од јануари скокнала за 45 отсто во однос на доларот, па сега доларот се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

- Германија од 1 август целосно престанува да купува руски јаглен, додека нафта од Русија од 31 декември, што е голема промена во начинот на енергетското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германија целосно ќе престане да купува руски јаглен на 1 август и руска нафта на 31 декември и ќе доживее голема промена во снабдувањето со енергија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Западните аналитичари почнуваат да моделираат сценарија за развој на настаните доколку Русија го прекине снабдувањето со гас. За тоа пишуваат аналитичарите на ...
| | веќе видена | слични

Прв пат по 20 години, курсот на еврото и американскиот долар се изедначи во вторникот. Вредноста на еврото се намали за 12 проценти во споредба со неговата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Северен тек 1, кој носи руски гас до Западна Европа денес е затворен поради годишно одржување, како што беше и најавено. Во исто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУБЉАТА Е НАЈСИЛНА СВЕТСКА ВАЛУТА ЗА 2022 ГОДИНА Постојат две причини зошто е тоа така

Од:
До кого (е-маил):
Порака: