1,92 МИЛИОНИ ПРЕТПЛАТНИЦИ ВО МОБИЛНАTA ТЕЛЕФОНИЈА Само 426.255 го задржале фиксниот број

Заклучно со првиот квартал годинава во државава се регистрирани 1.920.834 претплатници во мобилната телефонија. Од резиденцијалните, 754 337 се припејд, а 917 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
11 копии

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) денеска на „Македонски Телеком“ и „А1 Македонија“ им ги додели одобренија за петтата мобилна генерација 5Г, со што ...
| | веќе видена | слични
6 копии

АЕК ги додели радио фреквенциите за радио опсезите на 700MHz и 3.6GHz и отсега корисниците на 5G услуги на Телеком во сите поголеми градови низ државата ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До Агенција за електронски комуникации (АЕК) годинава пристигнале 256 барања за решавање на спорови од кои 74 отсто се веќе решени со што првичниот рок од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Поради вчерашниот пад на мрежата на еден од најголемите канадски телекомуникациски оператори, „Роџерс телекомуникации“ (Rogers Telecommunications), во Канада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

1,92 МИЛИОНИ ПРЕТПЛАТНИЦИ ВО МОБИЛНАTA ТЕЛЕФОНИЈА Само 426.255 го задржале фиксниот број

Од:
До кого (е-маил):
Порака: