Daikin прирачник за топлински пумпи – сè што треба да знаете


Топлинските пумпи многу брзо станаа најдоброто решение за греење, ладење и топла санитарна вода за секој тип на дом. Нивната флексибилност, ефикасност, брзиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 3 минути Кога зборуваме за енергетската транзиција многу е важно да се има предвид дека тоа не значи само да се произведува енергија од ...
| | веќе видена | слични

Кога зборуваме за енергетската транзиција многу е важно да се има предвид дека тоа не значи само да се произведува енергија од обновливи извори, туку тaа да се ...
| | веќе видена | слични

Како фактор од суштинска важност за полесно надминување на студените зимски месеци, професорот Рубин Талески ја посочува потребата ТЕ-ТО АД Скопје да биде во ...
| | веќе видена | слични

Американскиот филозоф, Ноам Чомски објасни како Америка ја користи војната во Украина за да ја зголеми цената на фосилните горива и да ја избегне најавената ...
| | веќе видена | слични

Најголем дел од субвенциите во Северна Македонија се насочени кон фотоволтаични системи, додека за сончеви термални колектори годинава нема воопшто помош за ...
| | веќе видена | слични

Без рускиот природен гас, Германија ќе се соочи со енергетска криза. Покрај јагленот, нуклеарните и обновливите извори на енергија, како и хидрауличното ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Финските истражувачи од Polar Night Energy ја инсталираа првата целосно употреблива „песочна батерија“ во светот која може да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 501 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Daikin прирачник за топлински пумпи – сè што треба да знаете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: