Прочитајте го францускиот предлог на македонски јазик

14 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денес оствари телефонски разговор со чешкиот министер за надворешни работи Јан Липавски, на кој беше изразена ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи му телефонирал на чешкиот министер за надворешни работи Јан Липавски, на кого му кажал дека членството во ЕУ е ...
| | веќе видена | слични

Печатеното издание на „Слободен печат“ донесува: Хроника – Продолжуваат и протестите и обидите за дебата во Собранието. – Во овој критичен момент од европската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Унапредувањето на патот на Албанија и Северна Македонија кон ЕУ е клучно за европскиот континент, порачаа високиот претставник на ЕУ за надворешна политика ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен и Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Жосеп Борел го повикаа македонскиот парламент ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За утре е закажан координативен состанок на шефовите на пратеничките групи за владината информација за содржината на предлог-преговарачката рамка испратена во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во овој критичен момент од европската историја, обележан со неоправданата агресија спроведена од Русија против Украина, унапредувањето на патот на Албанија и ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Европската комисија (ЕК) и висок претставник на ЕК за надворешни работи и безбедносна политика, Жозеп Борел и државниот секретар на САД, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Европската комисија (ЕК) и висок претставник на ЕК за надворешни работи и безбедносна политика, Жозеф Борел и државниот секретар на САД, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 146 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прочитајте го францускиот предлог на македонски јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: