Скопје ќе добие нов урбан парк по теркот на светските метрополи

2 копии
4 копии

Во општина Илинден продолжуваат градежните активности за асфалтирање на повеќе улици и пешачки патеки во повеќе населени места во рамки на акцијата ,,Градежна ...
| | веќе видена | слични

Во Дељадровци се асфалтирани два крака на улица „1“ во должина од 90 метри, а во Ајватовци извршена е санација на два крака од улица „1“ во должина од 130 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Град Скопје донесе одлука за ослободување од надоместок за изградба на нова детска градинка во Бутел. На вчера одржаната 13-та седница на Советот на Град ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Илинден изврши реконструкција на реквизитите на неколку детски игралишта во населените места Ајватовци и Бунарџик. – На детското игралиште во Ајватовци ...
| | веќе видена | слични

Нова детска градинка, асфалтирање и реконструкција на улици, нови паркови, изградба и реконструкција на спортски рекреативни центри, нови пешачки патеки, нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ДЕНЕС ЗАПОЧНА ЦЕЛОСНА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ФУДБАЛСКОТО ИГРАЛИШТЕ ВО ЉУБАНЦИ. Ќе биде поставена исклучително квалитетна вештачка трева. Целосно ќе се реконструира ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Спортските и детските игралишта во Општина Аеродром добиваат нов сјај. Општината периодов интензивно работи на реконструкција и обновување на голем број ...
| | веќе видена | слични

Во Љубанци, денес започна реконструкцијата на фудбалското игралиште. Предвидено е истото да стане модерно и урбано игралиште за мал фудбал со вештачка трева. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во општина Илинден, денеска беше отворено првото инклузивно детско игралиште. Опремено е со разновидни реквнизити за рекреација и игра, а истите можат да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека свирежите за време на „Peace Festival“ или фестивалот на мирот на плоштадот Скендербег во Скопје не ...
сите 199 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 195 | | | веќе видена

Борбата против сивата економија е дел од реформата во јавните финансии. Со системските измени ќе се преземат низа мерки за формализирање на неформалниот ...
сите 159 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје ќе добие нов урбан парк по теркот на светските метрополи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: