Маричиќ и Османи: Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот


Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери за утре, половина час пред почетокот на седницата на која ќе се разгледува Францускиот предлог, закажа уште една на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пред пратениците во Собранието утре ќе се најде францускиот предлог, а седницата беше закажана откако Владата до Парламентот испрати дел од документите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен на седница закажана за утре во 13 часот ќе се обрати на пратениците во македонскиот парламент, а ...
| | веќе видена | слични

Сега со францускиот предлог имаме идентична ситуација како од периодот кога се менуваше имато на Македонија за влез во НАТО и ЕУ - пресуден е гласот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека тоа што протоколот сè уште не е објавен и не се знае што тој содржи говори за, како што рече, тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Република Македонија за в четврток закажа нова седница. Како што може да се види од информациите на собраниската веб-страница закажана е 80. ...
| | веќе видена | слични

Пратениците денеска преку СМС порака биле информирани дека седницата на чиј дневен ред ќе биде Информацијата за содржината на предлог-преговарачката рамка ќе ...
| | веќе видена | слични

Собраниската седница за францускиот предлог за преговарачката рамка за земјава со Европската унија ќе се одржи в четвротк во 13.30 часот. Во распоредот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ и Османи: Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: