Бугарската трговско-индустриска комора ја цени позитивната улога на Македонската комора и нејзините резултати

За Азески 100 годишнината од Комората претставува мост на две генерации, мост каде завршува ерата на една поискусна генерација и започнува ерата на новата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мојата девиза е очекувањата да се во корелација со реалноста, а константа на мојот живот е да правиш нешто за заедницата, бидејќи сам не си за никаде, вели ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Генералниот директор на „КОСТАЛ – Македонија“, Виктор Мизо, повторно е избран за претседател на Асоцијацијата на странски компании со технолошко напредно ...
| | веќе видена | слични

Нам н и е потребна потполно нова концепција за сфаќањето на бизнисот, с тратегија која ќе создаде нова реалност во која централно место ќе заземе бизнисот кој ...
| | веќе видена | слични

Македонската држава сигурно ќе опстои. Не затоа што прави што треба, него затоа што меѓународните околности се такви. И веројатно тоа е главната причина за ...
| | веќе видена | слични

Претседателе Азески, ќе опстои ли Македонската држава? – Сигурно ќе опстои. Не затоа што прави што треба, него затоа што меѓународните околности се такви. И ...
| | веќе видена | слични

Во Стопанската комора на Македонија претставени сертификатни марки за посебен идентитет за македонските производи и услуги Во една национална економија, во ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија соопшти дека на виртуелна седница одржана вчера се  избрани и заменици-претседатели на Асоцијацијата: Боријан Борозанов од ...
| | веќе видена | слични

Македонските производи добиваат посебен идентитет. Стопанската комора презентираше посебни марки за екстра и традиционален квалитет. Со ова треба да се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора ги презентираше сертификатни марки „македонски екстра квалитет“ и „традицонален македонски квалитет“, кои се воспоставуваат по барање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 193 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

На целата сложеност на процесот на пристапување на Македонија во ЕУ, и понатаму клучното трик-прашање е дали навистина Унијата е расположена за проширување или ...
сите 228 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарската трговско-индустриска комора ја цени позитивната улога на Македонската комора и нејзините резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: