Претседателот на Ел Салвадор му пркоси на ММФ, повторно инвестира во биткоин

Време зa читање: 3 минути Претседателот на Ел Салвадор ја удвои загубата на инвестициите на неговата земја во криптовалутата со купување на повеќе од 1,5 ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешната криза на пазарот на криптовалути јасно ја покажа потребата од регулирање на „шпекулативниот сектор“. Затоа, не е изненадувачки што Одборот за ...
| | веќе видена | слични

Движењето на биткоинот во последните денови им сугерира на инвеститорите во криптовалутата дека треба да се подготват за нова депрецијација, пишува Блумберг. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Волстрит повторно во пад. S&P 500 индексот падна за 1,2% и се откажа од поголемиот дел од своите добивки од претходната недела. Dow ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Антимонополските власти во Велика Британија го истражуваат купувањето на Мајкрософт на компанијата за видео игри Activision Blizzard ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Властите во Албанија ги финализираат прописите кои ќе овозможат оданочување на приходот и добивката од инвестициите во криптовалути. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Биткоинот е на пат да ја испрати својата најдобра недела од октомври минатата година, поддржан од општо враќање на апетитот за ризик на глобалните пазари, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Биткоинот и другите криптовалути пораснаа во средата, потпомогнати од корелацијата помеѓу дигиталните средства и технолошките акции. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Ел Салвадор му пркоси на ММФ, повторно инвестира во биткоин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: