Николоски: Уставни измени нема да дозволиме!

Можеме да излечеме дека прво протестите се успешни, а второ Мицкоски знае како да го води овој процес и веќе станува лидер, не само претседател на партија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Меѓувладина конференција нема да се случи, тоа е исто така лага затоа што меѓувладина конференција би се случија само доколку и ако се промени Уставот. Имајќи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Александар Николоски во вечерашното интервју во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа, ги објасни трите чекори преку ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во вечерашното гостување во емисијата ,,Што не е јасно” на Алфа телевизија, зборуваше за реакциите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во ткн „француски предлог“ се создава една атмосфера која најмногу се сведува на тоа да се изигра на некој начин целиот процес, бидејќи власта нема храброст да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во вечерашното гостување во емисијата ,,Што не е јасно” на Алфа телевизија, зборуваше за реакциите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 252 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 189 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Уставни измени нема да дозволиме!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: