Лидерите на ДОМ, ДС и ЛДП на средба со претседателот Пендаровски за францускиот предлог


Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ ќе и даде поддршка на Владата на Ковачевски ако пратениците на СДСМ го одбијат францускиот предлог во Собранието, порача опозицискиот лидер во видео ...
| | веќе видена | слични

Синоќа централниот одбор на СДСМ едногласно одлучил да го поддржи процесот за отпочнување на преговорите преку францускиот предлог и дека партијата останува ...
| | веќе видена | слични

Додека дел од медиумите објавуваат делови од македонско бугарскиот протокол и тврдат дека францускиот предлог е веќе прифатен, во владејачката СДСМ тврдат дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата и Собранието во забрзана процедура ќе го прифатат т.н. француски предлог, со кој се формулира преговарачката рамка на Македонија со Европската Унија ...
| | веќе видена | слични

Собраниските служби ги подготвиле предлог заклучоците за владината информација за францускиот предлог. Според она што го подготвува собраниското мнозинство, ...
| | веќе видена | слични

Централниот одбор на СДСМ на вчерашната седница донесе едногласна одлука со која го поддржа процесот за отпочнување преговори со ЕУ, напиша на социјалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
сите 149 | | | веќе видена

Јавно, украинските власти не ја потврдија вмешаноста на украинската војска, бидејќи руските и окупационите претставници се обидуваа да го утврдат изворот на ...
сите 67 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерите на ДОМ, ДС и ЛДП на средба со претседателот Пендаровски за францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: