Извршен одбор на СДСМ: Последниот европски предлог е добра основа за европските интеграции и почеток на преговори за полноправно членство


Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека тоа што протоколот сè уште не е објавен и не се знае што тој содржи говори за, како што рече, тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска од протестниот марш кон Собранието порача дека во четврток пред пратениците ќе се најде „документ кој нема ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски во изјава за Канал 5 телевизија посочи дека ВМРО-ДПМНЕ нема да бара предвремени избори ако од ...
| | веќе видена | слични

Собраниската седница за францускиот предлог за преговарачката рамка за земјава со Европската унија ќе се одржи в четвротк во 13.30 часот. Во распоредот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Република Северна Македонија за в четврток во 13:30 ја закажа седницата на која пратениците треба да расправаат за францускиот предлог.Како што ...
| | веќе видена | слични

Собранието за в четврток во 13:30 ја закажа седницата на која пратениците треба да расправаат за францускиот предлог. Претходно треба да се обрати ...
| | веќе видена | слични

Македонското собрание за в четврток закажа седница во врска со францускиот предлог, кога, како информираа од Собранието, треба да се обрати и претседателката ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ќе и даде поддршка на Владата на Ковачевски ако пратениците на СДСМ го одбијат францускиот предлог во Собранието, порача опозицискиот лидер во видео ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршен одбор на СДСМ: Последниот европски предлог е добра основа за европските интеграции и почеток на преговори за полноправно членство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: