Францускиот предлог претставен пред Стратешкиот совет на МНР


За Советот на амбасадори овој француски предлог е прифатлив. Иако првично реагираа дека  историските прашања, јазикот и билатералниот протокол не смеат да ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денес оствари телефонски разговор со чешкиот министер за надворешни работи Јан Липавски, на кој беше изразена ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во овој критичен момент на европската историја обележена со инвазијата на Русија во Украина, унапредувањето на патот на нашата држава кон ЕУ е од клучно ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи му телефонирал на чешкиот министер за надворешни работи Јан Липавски, на кого му кажал дека членството во ЕУ е ...
| | веќе видена | слични

Печатеното издание на „Слободен печат“ донесува: Хроника – Продолжуваат и протестите и обидите за дебата во Собранието. – Во овој критичен момент од европската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Унапредувањето на патот на Албанија и Северна Македонија кон ЕУ е клучно за европскиот континент, порачаа високиот претставник на ЕУ за надворешна политика ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен и Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Жосеп Борел го повикаа македонскиот парламент ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За утре е закажан координативен состанок на шефовите на пратеничките групи за владината информација за содржината на предлог-преговарачката рамка испратена во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Францускиот предлог претставен пред Стратешкиот совет на МНР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: