Милевски: Ако утре се гласа, ќе гласаме против нека тераат без нас ако нешто ветиле


По средбата на лидерите на помалите партии од владината коалиција ЛДП, ДС и ДОМ со претседателот Стево Пендаровски, претседателот на Либералната партија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека тоа што протоколот сè уште не е објавен и не се знае што тој содржи говори за, како што рече, тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска од протестниот марш кон Собранието порача дека во четврток пред пратениците ќе се најде „документ кој нема ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски во изјава за Канал 5 телевизија посочи дека ВМРО-ДПМНЕ нема да бара предвремени избори ако од ...
| | веќе видена | слични

Собраниската седница за францускиот предлог за преговарачката рамка за земјава со Европската унија ќе се одржи в четвротк во 13.30 часот. Во распоредот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Република Северна Македонија за в четврток во 13:30 ја закажа седницата на која пратениците треба да расправаат за францускиот предлог.Како што ...
| | веќе видена | слични

Собранието за в четврток во 13:30 ја закажа седницата на која пратениците треба да расправаат за францускиот предлог. Претходно треба да се обрати ...
| | веќе видена | слични

Македонското собрание за в четврток закажа седница во врска со францускиот предлог, кога, како информираа од Собранието, треба да се обрати и претседателката ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ќе и даде поддршка на Владата на Ковачевски ако пратениците на СДСМ го одбијат францускиот предлог во Собранието, порача опозицискиот лидер во видео ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милевски: Ако утре се гласа, ќе гласаме против нека тераат без нас ако нешто ветиле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: