Најмалку шест лица загинаа во пукање на парада за 4 јули во Чикаго


2 копии
2 копии

На брифингот учествуваше и градоначалникот Левар Стоуни.Според командирот Гералд Смит, херојот „информатор“ наслушнал разговор дека се подготвува стрелба за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Американецот Роберт Кримо, уапсен поради сомнение дека од кров пукал во граѓани, собрани на парада по повод одбележување на Денот на независноста на САД во ...
| | веќе видена | слични

Младиот маж веќе обвинет за убиство на седум луѓе на парадата по повод американскиот Ден на независноста 4-ти јули во чикашкото предградие Хајленд Парк, се ...
| | веќе видена | слични

Мажот обвинет во вторникот за седум точки од обвинението за убиство, откако испукал повеќе од 70 куршуми на парадата на Денот на независноста во предградието ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Американецот Роберт Кримо, уапсен под сомнение дека пукал од покривот кон граѓаните собрани на парадата по повод Денот на независноста на САД во предградието ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинатите во пукањето врз гледачите на парадата по повод Денот на независноста во Хајленд Парк, се зголеми на седум лица, објави во вторникот ноќта ...
| | веќе видена | слични

Осомничениот кој отвори оган врз луѓе кои беа на парадата на Денот на независноста во Чикаго легално го купил оружјето од кое испукал повеќе од 70 куршуми од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку шест лица загинаа во пукање на парада за 4 јули во Чикаго

Од:
До кого (е-маил):
Порака: