(ВИДЕО) Утре протестите се во 12 часот кога Владата ќе одлучува за бугаризацијата, а не во 19 часот


На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
| | веќе видена | слични

Новинарот на Алфа телевизија на искористи прес-конференцијата на министерот за внафрешни работи Оливер Спасовски и на директорот на БЈБ Сашо Тасевски за да ги ...
| | веќе видена | слични

Она кога те гледа в очи и те лаже. Погледајте го дуелот на Матеја Петровски со Спасовски и Тасевски, пиштолџијата од Собранието на 27 април
| | веќе видена | слични

Упад во јавување во живо на новинар на Алфа ТВ од протестите пред владата што ја покажува емоцијата кај народот од планот на владата да ги прифати бугарските ...
| | веќе видена | слични

„Тргнете се! Кого вие браните?!“ – со овие зборови лидерката на вонпарламентарната партија „Глас за Македонија“ и универзитетска професорка Солза Грчева им се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 229 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Група од 26 држави ветија 1,5 милијарди евра помош за зајакнување на одбранбените воени капацитети на Украина во војната против Русија, изјави денеска данскиот ...
сите 140 | | | веќе видена

Денеска во 09.15 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Ресен и Надворешната канцеларија за криминалистички работи бил лишен од слобода ...
сите 393 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 130 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Утре протестите се во 12 часот кога Владата ќе одлучува за бугаризацијата, а не во 19 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: