(ВИДЕО) Утре протестите се во 12 часот кога Владата ќе одлучува за бугаризацијата, а не во 19 часот


На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
| | веќе видена | слични

Новинарот на Алфа телевизија на искористи прес-конференцијата на министерот за внафрешни работи Оливер Спасовски и на директорот на БЈБ Сашо Тасевски за да ги ...
| | веќе видена | слични

Она кога те гледа в очи и те лаже. Погледајте го дуелот на Матеја Петровски со Спасовски и Тасевски, пиштолџијата од Собранието на 27 април
| | веќе видена | слични

Упад во јавување во живо на новинар на Алфа ТВ од протестите пред владата што ја покажува емоцијата кај народот од планот на владата да ги прифати бугарските ...
| | веќе видена | слични

„Тргнете се! Кого вие браните?!“ – со овие зборови лидерката на вонпарламентарната партија „Глас за Македонија“ и универзитетска професорка Солза Грчева им се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 273 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Утре протестите се во 12 часот кога Владата ќе одлучува за бугаризацијата, а не во 19 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: