Коровешовска: Да не дозволиме да ја изгубиме државата од новоокупаторите и оние кои од внатре работат на тоа


Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под мотото „Ултиматум, не благодарам” вечерва пред Владата продолжија протестите против францускиот предлог. Учесниците предводени од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Македонците во Малта денеска излегуваат на мирен протест пред француската амбасада во Валета за да го искажат своето незадоволство и ревлот по повод ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини СДСМ дека го крие протоколот од очите на македонската јавност и сака да ги прифати сите бугарски барања. „Власта на антимакедонската СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Власта на антимакедонската СДСМ го крие протоколот од очите на јавноста, се истакнува во денешната реакција на ВМРО-ДПМНЕ. Соопштението од опозициската партија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заврши протестот на кој денеска, по осми пат, граѓаните побараа отфрлање на францускиот предлог за деблокирање на почетокот на пристапните преговори на земјава ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје вчера беше одржан осмиот последователен протест против францускиот предлог, кој би овозможил да се крене ветото на Бугарија за почеток на пристапните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коровешовска: Да не дозволиме да ја изгубиме државата од новоокупаторите и оние кои од внатре работат на тоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: