Трајанов: Да се направат напори да не биде дел од преговарачката рамка се што е наметнато од бугарска страна


Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
| | веќе видена | слични

Собраниската седница за францускиот предлог за преговарачката рамка за земјава со Европската унија ќе се одржи в четвротк во 13.30 часот. Во распоредот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Република Северна Македонија за в четврток во 13:30 ја закажа седницата на која пратениците треба да расправаат за францускиот предлог.Како што ...
| | веќе видена | слични

Собранието за в четврток во 13:30 ја закажа седницата на која пратениците треба да расправаат за францускиот предлог. Претходно треба да се обрати ...
| | веќе видена | слични

Македонското собрание за в четврток закажа седница во врска со францускиот предлог, кога, како информираа од Собранието, треба да се обрати и претседателката ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ќе и даде поддршка на Владата на Ковачевски ако пратениците на СДСМ го одбијат францускиот предлог во Собранието, порача опозицискиот лидер во видео ...
| | веќе видена | слични

В четврток на пленарна седница на Собранието на Македонија, пратениците ќе гласаат за францускиот предлог.80. седница на Собранието се закажува за 14.7.2022 ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Македонија за в четврток ја закажа 80-тата седница на која ќе се расправа за предлог преговарачката рамка за деблокада на евроинтегративниот ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен во четврток ќе се обрати на пратениците во македонскиот парламент. Веднаш потоа е закажана и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајанов: Да се направат напори да не биде дел од преговарачката рамка се што е наметнато од бугарска страна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: