Лидерите на ДОМ, ДС и ЛДП на средба со Пендаровски за францускиот предлог


Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ќе и даде поддршка на Владата на Ковачевски ако пратениците на СДСМ го одбијат францускиот предлог во Собранието, порача опозицискиот лидер во видео ...
| | веќе видена | слични

Синоќа централниот одбор на СДСМ едногласно одлучил да го поддржи процесот за отпочнување на преговорите преку францускиот предлог и дека партијата останува ...
| | веќе видена | слични

Демократскиот сојуз на Павле Трајанов бара да се обезбеди поширок консензус за предлог-заклучоците во врска со францускиот предлог од сите партии во ...
| | веќе видена | слични

Додека дел од медиумите објавуваат делови од македонско бугарскиот протокол и тврдат дека францускиот предлог е веќе прифатен, во владејачката СДСМ тврдат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата и Собранието во забрзана процедура ќе го прифатат т.н. француски предлог, со кој се формулира преговарачката рамка на Македонија со Европската Унија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приоритетите на претстојното шестмесечно чешко претседавање со Советот на ЕУ, во контекст на процесот на проширувањето на Унија, почетокот на нашите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерите на ДОМ, ДС и ЛДП на средба со Пендаровски за францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: