И Кржаловски со поддршка на протестите: Ова е булинг од Бугарија

Очекувам дека владината коалиција ќе има доволна парламентарна поддршка за да го изгласа предлогот во Собрание, и дека тоа наскоро и ќе се случи. Сценариото на ...
| | веќе видена | слични

Можат ли тензиите и поделените мислења помеѓу главните политички опоненти во државата околу францускиот предлог да доведат до одржување на предвремени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели дека не очекува ескалација на протестите против францускиот предлог кои ги организира опозицијата, но и оти „болката ...
| | веќе видена | слични

Кога се креваат тензиите, реториката станува насилна и очекувано е да има вакви инциденти. Ако испадне дека ова што го кажува Мицкоски е сериозна закана, тоа е ...
| | веќе видена | слични

Го разбирам гневот и револтот кај народот во однос на тоа што се случува. Првиот ден протестите беа најавтентични и најмасовни. Потоа за жал протестите во ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека уште пред да почнат консултациите, Владата заврши со ставот и го прифати предлогот. Се чини дека и другиот процес е јасен дека е потребна поддршка ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог и натаму е предмет на широки консултации, но и на протести, од кој вчерашниот беше одбележан со инциденти. Граѓаните, кои се изгорени многу ...
| | веќе видена | слични

На Европската Унија и е важно да претстави каков – таков успех и да каже дека француското претседателство било успешно, со тоа што Македонија и Албанија би ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Кржаловски со поддршка на протестите: Ова е булинг од Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: