Претседателите на ДОМ, Демократскиот сојуз и ЛДП со резерва за францускиот предлог на средбата со Пендаровски


Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

В четврток на пленарна седница на Собранието на Македонија, пратениците ќе гласаат за францускиот предлог. 80. седница на Собранието се закажува за 14.7.2022 ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, со видео-порака, им се обрати на пратениците на владејачкиот СДСМ – од нив бара да не гласаат „за“ предлог-преговарачката рамка, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата денеска според барањата од вчерашната координација во Собранието, достави до Собранието дополнување на Информацијата за содржината на ...
| | веќе видена | слични

Заклучоците за францускиот предлог подготвени од вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ и од шефот на дипломатијата Бујар Османи се подготвени и СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денеска изјави дека се уште го немаат добиено дополнителниот материјал за седницата која сѐ ...
| | веќе видена | слични

Додека дел од медиумите објавуваат делови од македонско бугарскиот протокол и тврдат дека францускиот предлог е веќе прифатен, во владејачката СДСМ тврдат дека ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски треба да повика дел од пратениците на неговата партија да престанат да прават блокади и опструкции и да не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со исвиркување на македонскиот јазик, почна Егзит на Артан Груби, фестивалот во чест на 21 годишнината од потпишување на Рамковниот договор. Во најголем дел ...
сите 98 | | | веќе видена

Инвестицијата на германскиот производител на автомобили на електричен погон „Е-Го“ во технолошко индустриско-развојната зона во Тетово се проценува на околу ...
сите 123 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 288 | | | веќе видена

Зеленски има остра порака до руските војници во врска со нуклеарната централа во Запорожје.Украина конкретно ќе ги ликвидира руските војници кои пукаат во ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателите на ДОМ, Демократскиот сојуз и ЛДП со резерва за францускиот предлог на средбата со Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: