Разговорите во Софија продолжуваат, македонскиот јазик и идентитет се заштитени, порача Маричиќ


Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Ставот на Демократскиот сојуз е дека треба да се обезбеди поширок консензус во однос на предлог-заклучоците во врска со францускиот предлог од сите партии во ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Павле Трајанов од име на неговата партија Демократски сојуз испрати до претседателот на Собранието Талат Џафери негов предлог – заклучоци што треба ...
| | веќе видена | слични
5 копии

До г. Талат Џафери, претседател на Собранието на Република Северна Македонија ПРЕДМЕТ: ПРЕДЛОГ ЗАКЛУЧОЦИ Во врска со информацијата за содржината на предлог ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Никој апсолутно не смее и не може да преговара ниту за идентитетот, ниту за македонскиот јазик во оваа држава. Ниту сегашна ниту било која идна власт, објави ...
| | веќе видена | слични

Демократски сојуз преку својот пратеник и лидер на партијата Павле Трајанов денеска до претседателот на Собранието на Македонија Талат Џафери достави предлог ...
| | веќе видена | слични

Демократски сојуз ги објави предлог-заклучоците во врска со францускиот предлог, кои ќе бидат доставени до парламентот штом се создадат деловничките можности. ...
| | веќе видена | слични

Модифицираниот предлог на францускиот претседател, Емануел Маркон за почеток на преговорите на С.Македонија со ЕУ ги натера граѓаните да го изнесат својот гнев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 261 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 241 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разговорите во Софија продолжуваат, македонскиот јазик и идентитет се заштитени, порача Маричиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: