СДСМ: Мицкоски требаше да му каже НЕ на Апасиев, наместо да биде во анти ЕУ коалицијата


Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Христијан Мицкоски со години ги лаже своите сопартијци и граѓаните глумејќи лажен патриот, и еднаш зборува едно, друг пат друго за односите со Бугарија. Тоа ...
| | веќе видена | слични

СДСМ го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека глуми лажен патриот, а со години ги лаже граѓаните во Македонија. „Христијан Мицкоски кој заедно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Христијан Мицкоски кој заедно со проруската Левица прави деструкции, блокади, се обидува со крвави сценарија да создаде нереди, глумејќи лажен патриот, со ...
| | веќе видена | слични

Димитар Апасиев, како коалиционен партнер на ВМРО-ДПМНЕ, но и на Алијанса и Беса во коалицијата „61“, денеска ја обелодени проруската стратегија за заедничките ...
| | веќе видена | слични

 Барајќи други алтернативи за промена на стратешкиот курс на земјата и заробување на патот кон европската интеграција. Демократската унија за интеграција од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 500 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски требаше да му каже НЕ на Апасиев, наместо да биде во анти ЕУ коалицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: