Томовски: Од овој договор придобивки има само за оние што сакаат да си ја зачуваат фотелјата


Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
| | веќе видена | слични

Иако водечките европски лидери Макрон и Шолц, и САД, во специјални обраќања ја повикаа македонската јавност да ја прифати преговарачката рамка, таа се уште се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Владата и Собранието во забрзана процедура ќе го прифатат т.н. француски предлог, со кој се формулира преговарачката рамка на Македонија со Европската Унија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ставот на Демократскиот сојуз е дека треба да се обезбеди поширок консензус во однос на предлог-заклучоците во врска со францускиот предлог од сите партии во ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Павле Трајанов од име на неговата партија Демократски сојуз испрати до претседателот на Собранието Талат Џафери негов предлог – заклучоци што треба ...
| | веќе видена | слични

Талат Џафери за ДВ вели дека седницата се уште не е закажана. Опозицијата стравува дека францускиот предлог ќе биде ставен на дневен ред во „5 до 12“ ...
| | веќе видена | слични

Информацијата за содржината на предлог-преговарачката рамка која е контраверзна и недостоинствена за Република Македонија овие денови влегува во собраниска ...
| | веќе видена | слични

Собраниските служби ги подготвиле предлог заклучоците за владината информација за францускиот предлог. Според она што го подготвува собраниското мнозинство, ...
| | веќе видена | слични

Централниот одбор на СДСМ на вчерашната седница донесе едногласна одлука со која го поддржа процесот за отпочнување преговори со ЕУ, напиша на социјалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 500 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Томовски: Од овој договор придобивки има само за оние што сакаат да си ја зачуваат фотелјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: