Мицкоски: Ова не е почеток за преговори за Македонија, туку за Албанија


Заклучоците за францускиот предлог подготвени од вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ и од шефот на дипломатијата Бујар Османи се подготвени и СДСМ ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денеска изјави дека се уште го немаат добиено дополнителниот материјал за седницата која сѐ ...
| | веќе видена | слични

Додека дел од медиумите објавуваат делови од македонско бугарскиот протокол и тврдат дека францускиот предлог е веќе прифатен, во владејачката СДСМ тврдат дека ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски треба да повика дел од пратениците на неговата партија да престанат да прават блокади и опструкции и да не ...
| | веќе видена | слични

Иако водечките европски лидери Макрон и Шолц, и САД, во специјални обраќања ја повикаа македонската јавност да ја прифати преговарачката рамка, таа се уште се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата и Собранието во забрзана процедура ќе го прифатат т.н. француски предлог, со кој се формулира преговарачката рамка на Македонија со Европската Унија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ставот на Демократскиот сојуз е дека треба да се обезбеди поширок консензус во однос на предлог-заклучоците во врска со францускиот предлог од сите партии во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ова не е почеток за преговори за Македонија, туку за Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: