НАТО утре ќе потпише пристапни протоколи со Финска и Шведска


Бугарија наскоро ќе стане следната земја членка на НАТО која ќе го одобри приемот на Шведска и Финска во пактот, пренесува софиското издание „Сега”. Како што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германија го ратификуваше пристапувањето на Финска и Шведска во НАТО три дена откако 30-те членки го потпишаа најзначајното проширување на алијансата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парламентот во Берлин, како и Бундесратот, кој ги обединува сојузните држави, ги потврдија пристапните протоколи за двете нордиски земји.„Ова создава поголема ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ предлага Македонија да го искористи правото на вето за влез на Финска и Шведска во НАТО со јасно ставање до знаење дека ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ е згрозена од леснотијата и уиграноста на власта и дел од опозицијата за начинот како да се прифати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Техниката која веќе ја договориле е денешната фарса во клубот на пратеници со наводната работа во комисии со која демек ќе се модифицира злокобниот предлог. ...
| | веќе видена | слични

Ние да блокираме пријателски земји, кои секогаш биле на наша страна, поради Бугарија, мислиме дека тоа не е чесно. Мислиме дека во овој момент не е таков, со ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ демантира дека Владата нешто сака да скрие со протоколот со Бугарија. -Немаме намера, ниту сакаме да скриеме. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО утре ќе потпише пристапни протоколи со Финска и Шведска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: