Мицкоски: Имам информација дека Владата утре ќе носи одлука – да излеземе и да кажеме „не“ за францускиот предлог


Од наши извори дознаваме дека Владата утре на седница ќе носи одлука за францускиот предлог, рече денеска лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со видео-обраќање ги повика пратениците на СДСМ да го одбијат францускиот предлог, а тој ќе поддржи опстојување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Информацијата за содржината на предлог-преговарачката рамка која е контраверзна и недостоинствена за Република Македонија овие денови влегува во собраниска ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски ги повика пратениците на СДСМ да не ја прифаќаат предлог-преговарачката рамка во Собранието. Тој на социјалната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта на антимакедонската СДСМ го крие протоколот од очите на јавноста. Тие без срам велат дека прво овој протокол ќе се потпише, а после ќе се објави, со што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеници од СДСМ, ве повикувам да не подлегнувате на притисоците на власта и да постапите исклучиво според сопствената совест. Бидете достоинствени, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика пратениците на СДСМ да не подлегнат на притисоците и да гласаат според сопствена совест. „Информацијата за ...
| | веќе видена | слични

Сакам на почетокот јасно да подвлечам дека независно што ќе се расправа во Собранието, за нејзиното прифаќање пресудно беше влијанието на Владата на СДСМ и ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Информацијата за содржината на предлог-преговарачката рамка која е ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини СДСМ дека го крие протоколот од очите на македонската јавност и сака да ги прифати сите бугарски барања. „Власта на антимакедонската СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денескасе навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -РС Македонија низ годините ...
сите 171 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 188 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Имам информација дека Владата утре ќе носи одлука – да излеземе и да кажеме „не“ за францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: